Witamy na stronie pensjonatu Mazur

Nasz pensjonat znajduje się w Starych Kiejkutach – mazurskiej wsi położonej 12 kilometrów od Szczytna. (w południowo-wschodniej części Mazur). Do niedawna źródłem utrzymania większości mieszkańców było rolnictwo, rybołówstwo oraz leśnictwo. Obecnie coraz prężniej rozwija się agroturystyka. Jeśli chcesz spędzić tanie wczasy z rodziną w ciszy i spokoju, wymarzonym miejscem dla Ciebie będą Mazury.

Zaledwie godzina jazdy samochodem dzieli Stare Kiejkuty od Mrągowa, Mikołajek oraz Nidzicy – miejscowości popularnych i chętnie odwiedzanych.

Jednak ci, którzy zdecydują się na pozostanie w naszym pensjonacie, także nie będą żałować.

Oferujemy Państwu pokoje w naszym gospodarstwie agroturystycznym na Mazurach położonym nad jeziorem Wałpusz. Do czystej i zadbanej trawiastej plaży – znajdującej się na terenie ośrodka - jest zaledwie 100 metrów. Takie położenie umożliwia gościom szybkie i pozbawione skrępowania dojście na świetnie utrzymaną plażę.

Nie przypadkiem też Mazury nazywane są „zielonymi płucami Polski”. Lasy, czyste powietrze, cisza i spokój dają gwarancję wypoczynku, wypoczynku, integracji duszy i ciała. Właśnie te zalety zadecydowały o tym, że niedaleko Starych Kiejkut rozgrywa się akcja powieści oraz serialu „Dom nad rozlewiskiem”.

Zdjęcia zostały wykonane w różnych porach roku, zapraszamy do odwiedzin bowiem nie tylko w sezonie turystycznym.

Wnętrza domu

Zdjęcia naszego pensjonatu: pokoje gościnne, kuchnia do przygotowywania posiłków, łazienki. Mamy nadzieję, że noclegi na Mazurach pozwolą Wam zregenerować siły. Oferujemy ciszę, spokój, otoczenie. Sami się przekonajcie!

Krajobraz nad jeziorem Wałpusz

Na Mazury przyjeżdżają turyści aby wypocząć nad jeziorem oraz w lesie. W jeziorze Wałpusz można kapać się, popływać łódką i kajakiem. Warto też spróbować swoich sił na desce windsurfingowej.

Mazury latem

Zapraszamy na Mazury w wakacje aby spędzić tu urlop czy wczasy. Możecie się tu też cieszyć wymarzonym weekendem.

Mazurska złota jesień

Zapraszamy na Mazury również jesienią. Kiedy liście drzew zmieniają kolor, widok jest naprawdę piękny. Mazury to również raj dla amatorów grzybobrania.

Narty z jeziorem w tle

Na Mazury najczęściej przyjeżdża się latem, kiedy woda w jeziorze jest najcieplejsza. Jednak pobliskie lasy pozwalają na aktywny wypoczynek także zimą: można wówczas uprawiać nordic walking oraz narciarstwo biegowe. W odległości 35 km od Starych Kiejkut, w Mrągowie, znajduje się wyciąg narciarski. Także Sylwester na Mazurach to gwarancja dobrej zabawy. Polecamy!

Wiosenne przebudzenie

Wiosna to czas tak długo oczekiwanych sezonie zimowym wycieczek, rowerowych, spacerów wśród budzącej się do życia pięknej, mazurskiej przyrody. Niektórzy mówią, że właśnie wiosną jest tu najpiękniej.

Aktualności:

  • UWAGA: oferta nieaktualna!
  • Informacja: w Starych Kiejkutach działa sklep w odległości ok. 300 m
  • Informacja: najbliższy bar znajduje się w odległości ok. 3 km. Do Szczytna z kolei jest 10 km
  • Ponieważ często nowi klienci się pytają: odległość pensjonatu od jeziora Wałpusz wynosi ok. 90 m (przejście przez ogród). Do jeziora Starokiejkuckiego jest z kolei ok. 150 m


Stare Kiejkuty 2A, 12-100 Szczytno, woj. warmińsko-mazurskie

tel. +48 530MAZURY (530 629 879)